برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

4 تفاوت عمده کفش تنیس با کفش رانینگ

4 تفاوت عمده کفش تنیس با کفش رانینگ

کفش‌های تنیس و کفش‌های دویدن در ظاهر ممکن است یکسان به نظر برسند، اما تفاوت‌های کلیدی وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید. در زیر، برخی از این تفاوت ها را عنوان می کنیم که 4 تفاوت عمده کفش تنیس با کفش رانینگ را متوجه شوید .

 

الگوی زیره و آج

 

هر کفش دارای زیره و الگوی آج متفاوتی است. زیره و الگوی آج روی کفش های تنیس به طور خاص برای ایجاد کشش عالی در زمین طراحی شده اند که برای حرکات جانبی سریع و توقف های ناگهانی ضروری است.

کفش تنیس همچنین دارای کفی صاف است که به ثابت نگه داشتن پا و جلوگیری از زمین خوردن کمک می کند. زیره و الگوی عاج کفش تنیس

Mirage 100 Speed مردانه – طرح آج و کف کفش صاف است و به ایجاد ثبات در زمین کمک می کند.

آج کفش تنیس به نوع زمین نیز بستگی دارد. برای مثال، در زمین چمن، کفشی متفاوت از زمین خاکی می پوشید.

 

آج Mirage 100  مردانه – به تفاوت طرح کفی کفش در مقایسه با  Mirage 100 مردانه در بالا توجه کنید.

در مقابل، زیره و الگوی آج روی کفش‌ های دویدن برای ایجاد بالشتک و جذب ضربه طراحی شده‌ اند که برای کاهش ضربه هر مرحله و جلوگیری از آسیب مهم است. کفش‌ های دویدن معمولاً دارای کفی خمیده برای کمک به حرکت رو به جلو و الگوی آج منحصر به‌ فرد هستند.

 

وزن

مهم نیست که در چه فعالیتی هستید، وزن کفش‌های شما می‌تواند بر عملکرد شما تأثیر بگذارد از بسکتبال گرفته تا دویدن و فراتر از آن.

به طور کلی، کفش‌های تنیس نسبت به کفش‌های دویدن سنگین‌تر هستند، زیرا باید پایداری و حمایت بیشتری برای پا ایجاد کنند. با این حال، تغییراتی در وزن وجود دارد. برخی از کفش‌های تنیس کمی ثبات را قربانی وزن کمتر می‌کنند و حرکت راحت ‌تری را ارائه می‎کنند. با این حال، آن‎ها هنوز هم سبک‎تر از بسیاری از کفش‎های دویدن هستند.

همانطور که اشاره کردیم، کفش‌های مخصوص دویدن معمولاً سبک‎تر هستند و به دونده اجازه می‎دهند سریع ‎تر و کارآمدتر حرکت کنند.

 

کفش رانینگ

انعطاف پذیری

کفش ‌های تنیس نسبت به کفش ‌های دویدن انعطاف ‌پذیری کمتری دارند. با این حال، این طراحی عمدی است، تمام حرکات جانبی و سریع در تنیس نیاز به یک کفش سفت تر با پشتیبانی از مچ پا دارد.

از سوی دیگر، کفش ‌های مخصوص دویدن به گونه‌ ای طراحی شده ‌اند که انعطاف ‌پذیرتر باشند، زیرا هیچ حرکت جانبی در آن دخالت ندارد، به پا اجازه می‎دهد تا حرکت طبیعی‎تری داشته باشد و خطر آسیب را کاهش دهد.

کفش تنیس

کفش تنیس زنانه نایک Court Zoom Pro Clay

ماندگاری

دوام درهر کفشی مهم است. شما نمی‎خواهید پولی را برای یک جفت کفش سرمایه گذاری کنید تا دو ماه بعد آنها را جایگزین کنید!

با این حال، طراحی کفش‌ های تنیس باعث شده تا در برابر سایش و پارگی مقاومت بیشتری داشته باشند. این همچنین به این معنی است که آن‎ها نسبت به کفش های دویدن که عمدتاً برای استفاده در جاده یا مسیر طراحی شده اند، بادوام‎تر هستند.

کفش ‌های مخصوص دویدن اغلب دارای رویه مشبک ‌تری هستند که باعث خنک نگه داشتن پا در هنگام دویدن می‌‎شود، که می‎تواند به دوام کلی کمتری منجر شود.

 

آیا می توانید کفش تنیس را به جای دویدن استفاده کنید یا بالعکس؟

 

پوشیدن کفش‌های دویدن برای تنیس می ‎تواند باعث آسیب مچ پا شود همچنین ثبات پا در هنگام بازی به علت رویه و آج قوی‌تر کاهش پیدا می‎کند و در نهایت به علت فشار اضافی وارده زودتر از موعد باید برای تعویض کفش اقدام کنید.

از سوی دیگر، پوشیدن کفش های تنیس برای دویدن تجربه خوبی نخواهد بود. کفش‌های دویدن معمولاً تنفس ‌پذیرتر، انعطاف ‌پذیرتر و سبک ‎تر هستند. تلاش برای دویدن در مسافت‌های طولانی بدون پوشش مناسب و با کفش‌های سنگین ‌تر ایده‌آل نیست.

کفش تنیس مردانه

کفش تنیس مردانه اسیکس 2023 Gel-Resolution9 Clay

وقتی چندین ورزش انجام می‎دهید، برای هر فعالیت به وسایل مناسب از جمله کفش نیاز دارید. می‎توانید برای مشاهده و خرید کفش تنیس از فروشگاه ما دیدن فرمایید.

 

منبع: lottosport

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =