برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

راهنمای خرید وسایل موردنیاز تنیس برای افراد مبتدی

راهنمای خرید وسایل موردنیاز تنیس برای افراد مبتدی

تنیس یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها و یک بازی مهیج در جهان است، اگرشما تصمیم گرفتید که ورزش تنیس را شروع کنید به یک هم بازی و مکانی برای تمرین نیاز دارید البته باشگاه های تنیس هم وجود دارند که شما می توانید به آن ها مراجعه کنید.

تنیس هم زمان که یک سرگرمی است به شما برای تناسب اندام کمک می کند. برای آماده شدن برای بازی تنیس، به تعدادی لباس و تجهیزات اولیه نیاز دارید.

 

راکت تنیس

 

راکت تنیس

 

راکت جز‌ء اولین و واضح ترین تجهیزات تنیس است که برای مبتدیان مورد نیاز است، اما به کفش های مناسب و توپ های تنیس هم نیاز خواهید داشت. می توانید یک راکت گرافیتی را از یک سازنده بزرگ مانند Head یا Wilson تهیه کنید. البته رقابت در بین برندها زیاد است که شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و انتخاب در بین برندهای مختلف صفحه راکت تنیس را مشاهده کنید.

 

تور تنیس

تور تنیس

اگر می خواهید در زمین تنیس بازی کنید، به یک تور برای جداسازی دو طرف لازم دارید. تور تنیس باید به فاصله مساوی از دو طرف بسته شود و تقریباً 1 متر بالاتر از سطح زمین باشد. تور تنیس مستطیلی با توری ضربدری ساخته شده است تا توپ تنیس نتواند از آن عبور کند.

 

کفش تنیس

کفش مناسب برای تنیس

تنیس روی سطوح مختلف بازی می‌شود، و باید کفشی بخرید که هنگام مسابقه حس خوبی به شما بدهد. کفش های تنیس در انواع مختلف برای زمین های سخت (بتنی)، زمین های خاکی و انواع چمن وجود دارد که شما باید متناسب با زمینی که در آن می خواهید بازی کنید کفش تان را انتخاب کنید.

پس از بحث در مورد کفش هایی که باید بپوشید، درهنگام خرید تجهیزات تنیس بهتر است این را هم یادآور شویم که کفش های نامناسب نیز می تواند شدیدا به پاهای تان بخصوص در ناحیه مچ پا آسیب بزند درمقابل انتخاب یک کفش تنیس خوب می تواند در پیشرفت بازی تان نقش مؤثری داشته باشد.

 

توپ تنیس

توپ تنیس

توپ های تنیس پس از چند هفته استفاده باید تعویض شوند هیچوقت برای راحتی خود از توپ های قدیمی استفاده نکنید زیرا این توپ‌ها جهش خود را از دست می‌دهند و نمد بیرونی آن رفته رفته از بین می‌رود. یکی دیگر از خطاهایی که معمولا توسط بازیکنان مبتدی رخ می دهد خرید توپ های ارزان قیمت بدون مارک است که ممکن است برای مدتی پرانرژی باشند، اما “احساس” ندارند و بازی با آنها خوشایند نیست.

بهترین راه حل این است که به وب سایتی مانند دیجی کالا بروید و چند توپ با کیفیت معقول از یک تولید کننده بزرگ پیدا کنید و یا می توانید از فروشگاه های غیرآنلاین معتبر توپ هایی که درون یک ظرف معمولا سه تایی و با قیمت مناسب در دسترس هستند را بخرید.

لباس تنیس

بازیکن با لباس تنیس

لباس یکی دیگر از وسایل مهم است که در بازی تنیس نقش مهمی را ایفا می کند برخی از باشگاه‌ها مشخص می‌کنند که باید از لباس تنیس خاصی در زمین استفاده کنید. اما در باشگاه های عمومی معمولاً می توانید لباسی را که دوست دارید بپوشید. در هر صورت، خرید لباس های مخصوص تنیس گزینه ی خوبی است. زیرا این لباس ها طوری طراحی شده اند که به شما اجازه می دهند فضای زیادی برای حرکت دادن و تاب دادن راکت داشته باشید، و معمولاً عرق را از پوست شما دور می کنند.

بهتر است لباسی که انتخاب می کنید دارای جیب توپ باشد زیرا در صورتی که اولین تلاش خود را از دست بدهید، باید توپ دوم را هنگامی که نوبت شما به سرویس است نگه دارید.

چندین جفت جوراب ورزشی ضخیم نیز مورد نیاز است، توصیه ما به شما این است که برای روزهای سردترنیز لباس های گرم تر مانند هودی و مقداری شلوار یا یک لباس ورزشی برای گرم کردن بدن تهیه کنید. برای روزهای گرم و جلوگیری از اذیت شدن چشم نیز یک کلاه یا گیره و چند عینک آفتابی بهتراست تهیه کنید. خرید یک مچ بند برای جلوگیری از به آسیب رسیدن به مچ دست می تواند مفید باشد.

 

حوله

اگر در یک منطقه گرم زندگی می کنید یا در داخل خانه بازی می کنید، مطمئنا با کمی بازی تنیس عرق می کنید که اینجا وجود یک حوله برای شما ضروری است.

 

حرف آخر

در نهایت برای حمل وسایل تنیس وجود یک کیف یا کوله تنیس نیز ضروری می باشد. که بهتر است همراه با وسایل تنیس آن را هم تهیه کنید. امیدواریم از بازی تان نهایت لذت را ببرید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =